Paskola internetu – dar patrauklesnė? 2016m. įstatymų pakeitimai, kuriuos atsimena ne kiekvienas

Nuo 2016 metų vasario 1 dienos įsigaliojo nauji greitųjų kreditų išdavimo tvarkos įstatymai. To pasekoje paskola internetu taps kokybiškesne paslauga, nes nuo šiol išdavimo tvarka yra ne tik griežtesnė, tačiau tuo pačiu ir palankesnė mums, vartotojams. Kodėl?

  1. Pasiskolinote, tačiau abejojate? Ne bėda, nuo šiol turite 2 dienas nuspręsti ar paskola tikrai buvo reikalinga. Jeigu persigalvojote – galite nutraukti sutartį. Gražinti reikės tik pasiskolintą sumą be jokių palūkanų ar kitų mokesčių
  2. Paskolos palūkanų lubos. Jei anksčiau “sutikdavome” ne mažai populiarių bendrovių kurios skolindavo su 115-119% metinių palūkanų norma, tai dabar maksimali leistina ir fiksuota palūkanų norma VISIEMS kreditų davėjams yra 75%. Skirtumas didžiulis – greitieji kreditai tapo pigesni net ~ 36%!
  3. Naktimis reikia miegoti, o ne skolintis. Nuo šiol paskola internetu neišduodama nuo 22val. iki 7val. ryto.
  4. Netesybos – tik ribotą laiką. Anksčiau nemokant įmokų netęsybos buvo skaičiuojamos neribotą laiką (vartotojui nesikreipus į teismą). Dabar jos skaičiuojamos ne ilgiau kaip 180 dienų. Ir vėl – viskas mūsų – vartotojų naudai.
  5. Paskola tik pilnamečiams. Joks nepilnametis paskolos gauti negali. Jokia kreditų vartojimo reklama nepilnamečių renginiuose yra negalima ir draudžiama.
  6. Nenoriu paskolos. Jau nuo 2016m. lapkričio 1d. galite raštiškai kreiptis į Lietuvos banką su prašymu įtraukti į sarašą asmenų, kuriems nebus išduodama paskola internetu.
  7. Atsakingesnis paraiškų tikrinimas. Nuo šiol pateikus paraišką kredito davėjas gali reikalauti tam tikrų pagrindžiančių dokumentų – banko išrašų, darbo sutarčių kopijos ir kt.
  8. Patikimi vadovai. Kreditų davėjų bendrovių vadovais galės tapti tik “švarią” praeitį turintys asmenys, iš kurių niekada nebuvo atimta teisė teikti paskolas vartotojams.
  9. Teisingesnės baudos kredito bendrovės. Už neatsakingą skolinimą bendrovėms būdavo skirta vienoda ~ 4500 eurų siekianti bauda. Nuo šiol bauda sieks 1% nuo pajamų už pirmą nusižengimą ir net 10% už pakartotinį.
  10. Paskolų klubai ir tarpusavio skolinimas. Tokio profilio naujoms įmonėms taikomi tie patyts reikalavimai kaip ir visoms kreditų davėjų bendrovėms.

IŠVADA:
Faktas vienas – paskola internetu tampa kokybiškesnė, atsakingai puoselėjama ir apibrėžiama paslauga. Šių įsatymų dėka didėja tikimybė, kad itin sumažės neatsakingų besiskolinančiųjų vartotojų, taip pat paskatins vartotojus į greitųjų kreditų suteikimo paslaugą pažiūrėti naujai – rimčiau ir pakančiau.

paskola internetu lietuvos bankas įstatymų pakeitimai paskolos internetu atsakingas skolinimasis
įvertinimas 4.6 / 5 (17 balsų)
<< atgal