Paskola automobiliui – praktiški patarimai kaip susikurti geresnes paskolos sąlygas

Automobilis Lietuvoje nelaikoma prabangos prekė. Tai būtinybė. Šalyje, kur viešasis transportas nėra populiarus ir nėra itin išvystytas, į automobilius sėda didžioji dalis populiacijos. Tačiau, finansiškai automobilis dar yra iššūkis ir dažnai įsigyjant net dėvėtą transporto priemonę, imama paskola automobiliui. Jei esate būtent tokioje situacijoje, kuomet renkatės automobilį ir skaičiuojate kokio dydžio paskolos jums reikia, jums pravers šie praktiški patarimai.

Eksperimentas – ar paskolos įmoka nebus kančia

Paprastai idėja keisti automobilį ir imti paskolą nėra impulsyvi, tam daugelis žmonių ruošiasi bent kelis mėnesius. Specialistai rekomenduoja svarstymų laikotarpį išnaudoti eksperimentui. Tereikia paskaičiuoti kokio dydžio paskola automobiliui jums reikalinga, apsiskaičiuoti mėnesinę įmoką ir kiekvieną mėnesį iškarto po atlyginimo tą sumą atidėti į taupyklę su užsibrėžimu jų neliesti – juk tie pinigai „atiduoti bankui“. Kelis mėnesius bandant prisitaikyti prie tokio finansinio pasikeitimo leidžia suvokti ar paskolos įmoka nėra neadekvačiai didelė, ar nesukelia papildomų sunkumų. O gal priešingai, tokios sumos atėmimas iš piniginės nepadaro visiškai jokios įtakos gyvenimo kokybei. Taigi, jau po 2-3 mėnesių galima spręsti kokios dydžio paskolą automobiliui yra geriausia imti.

Didesnė pradinė įmoka – mažesnės palūkanos

Eksperimento metu sukauptą sumą verta panaudoti kaip pradinę įmoką ar dalinį mokėjimą už įsigytą automobilį. Kuo didesnė pradinė įmoka arba mažesnė paskolos suma, tuo mažesnės palūkanos ir finansiniai įsipareigojimai. Todėl net keli šimtai sutaupytų eurų išties gali padaryti didelę įtaką šeimos finansams.

Paskola ne ilgesniam nei 5 metų terminui

Net imant paskolą automobiliui, galima gauti pasiūlymus pakankamai ilgam paskolos gražinimo terminui. Tačiau specialistai pažymi, jog statistinis lietuvis automobilį keičia kas penkis metus. Be to, penki metai yra pakankamai ilgas laiko tarpas, per kurį automobilis smarkiai nuvertėja. Todėl net ir įsigyjant naują automobilį, skaičiuokite, kad paskola automobiliui būtų imama ne ilgesniam nei penkių metų terminui.

Skaitykite sutarties sąlygas

Sutartys yra nuobodžios – dėl to niekas nesiginčija. Visgi, reikėtų pasidomėti po kuo pasirašote. Vienas įdomesnių punktų turėtų būti paskolos gražinimo sąlygos. Sakykime, numatote,jog netrukus jūsų finansinė situacija pagerės, todėl jūs norėtumėte paskolą gražinti anksčiau perskaičiuojant palūkanas ir jas sumažinant. Tokia galimybė išties viliojanti ir leidžianti sutaupyti, todėl verta įsitikinti, jog sutartis tą numato. Kai kurios paskolų teikimo įmonės turi įvedę mokestį, kuris stabdo nuo gražinimo anksčiau. Štai dėl to ir verta skaityti sutartis ir derėtis dėl palankiausių sąlygų.

paskola kreditas automobilis autolizingas mašina autokreditas
įvertinimas 4.6 / 5 (17 balsų)
<< atgal